COVID -19


 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - OSMTH

 

COVID -19

Informati-va din surse sigure!

 

GUVERNUL ROMANIEI

 

 

MINISTERUL SANATATII

 

 

MINISTERUL AFACERILOR INTERNE

 

 

MINISTERUL AFACERILOR EXTERNE

 

 

INSTITUTUL NATIONAL DE SANATATE PUBLICA

 

 

DEPARTAMENTUL PENTRU SITUATII DE URGENTA

 

 

 

 

        Iubite surori si iubiti frati, traim momente deosebite care ne incearca speranta, credinta si iubirea de care dam dovada. Pentru perioada urmatoare am decis infiintarea Grupului de Reactie Rapida la nivelul Marelui Priorat General Magistral al Romaniei. Rolul sau este de a prelua toate apelurile fratilor si surorilor, in caz de necesitate si oferirea unui sprijin, in masura posibilitatilor, fara a expune ne personal pericolului, cu respectarea recomandarilor de la autoritatile statului. Uneori si o vorba sau un sfat sunt de ajutor.

        Dispun constituirea, in cel mai scurt timp, de astfel de grupuri la nivelul Comanderiilor si Ballivatelor, informarea tuturor membrilor, activi sau inactivi (daca doresc), precum si comunicarea datelor de contact catre Cancelaria MPGMR la adresele: danvasiliu@danvasiliu.ro  si mpr@osmth.ro pentru a fi postate pe websiteul: www.osmth.ro.

        Rugati-va pentru voi si cei dragi si rugati-va unii pentru altii iar impeuna vom trece orice incercare. Noi suntem Templieri, suntem armata lui Hristos! Dumnezeu sa va binecuvanteze.


N.N.D.N.N.S.N.T.D.G.

Dan VASILIU – KGCTJ
Marele Prior General Magistral al Romaniei

 


GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - OSMTH ROMANIA

 

- Ludmila Prelipceanu – DGCTJ, Marele Secretar: ludmilaprelipceanu@gmail.com , 0744500839, 0740694911;
- Anca Gheorghiu – DGOTJ, Marele Ospitalier: anca.gheorghiu@gmail.com , 0740080098, 0744808762;
- Bogdan Apostolescu – KGCTJ, Marele Port-Beauceant: bogdan.apostolescu@gmail.com ,0728855217.
Desemenea puteti accesa grupul de WhatsApp: Grup reacție rapida-OSMTH
 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - BALLIVATUL VALAHIEI

 

- Luiza Sirbu - DGCTJ, Comandantul Comanderiei nr. 22 „Radu cel Mare” - Pitesti: svluiza@yahoo.com , 0720044144;

- Marius Gavrila - KTJ, Comanderia nr. 25 „Sfântul Ioan Cassianul Romanul” - Constanta: m_gavrila@ymail.com , marius.gavrila@tvr.ro , 0748460521;

- Lucian Dindirica - KTJ, Comandantul Comanderiei nr. 33 „Mihai Viteazul” - Craiova: lucian.dindirica@yahoo.com , 0722220606.
 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - BALLIVATUL BANATULUI SI CRISANEI

 

- Ladislau Ioan Elek - KGCTJ,  Balliv: elekladislau@yahoo.com , 0740223499;
- Diana Szucs (medic) - DCTJ, Comandant al Comanderiei nr. 50 „Petru Petrovici Suraklin” - Lugoj: dianszucs@yahoo.com , 0745530506;
- Marian Daniliuc - KOTJ, Comandant al Comanderiei nr. 31 „Aradensis” - Arad:  daniliuc.marian@yahoo.com , 0751083999;
- Tinel Urcan  - KOTJ, Comandant al Comanderiei nr. 20 „Jacques de Molay” - Timisoara:  tinel.urcan@gmail.com , 0720654953:
- Sebastian Purec - KOTJ, Comandant al Comanderiei nr. 54 „Hugues de Payens” - Resita: sebi_purec@yahoo.com ,0788279168.

 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - BALLIVATUL TRANSILVANIEI


- Cosmin Suciu - KGCTJ, Prior Emerit: suciuseptimiuscosmin@yahoo.com , 0723590298;

- Vasile Palade - KGOTJ: viliro2009@yahoo.com , 0740029794;
- Mihai Munteanu - KCTJ: mihaimunteanu76@yahoo.com , 0723999439.

 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - Comanderia nr 1 ,,Dimitrie Cantemir”

BUCURESTI

 

- Sandu Cuturela - KGCTJ, Comandant al Comanderiei: sandu@aktis.com.ro , 0745767676;
- George Colceru - KTJ, Secretar al Comanderiei: georgecolceru@gmail.com , 0722151566;
- Bogdan Moraru - KCTJ, Mare Gardian: bogdan.c.moraru@gmail.com , 0724221295;
- Sorin LUCA - KTJ: 0764602458.

 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - Comanderia nr 4 ,,Carol I”

BUCURESTI

 

- Cristina Maria Ciobanu - DGOTJ, Mare Protector: cristina.ciobanu@lawyersbar.ro , 0721.444.261;
- Victor Trifan - KCTJ, Mare Gardian: victor.trifan@yahoo.com ,0743.541.342;
- Sabin S. Brandiburu - KCTJ, Mare Intendent: sabin.brandiburu1994@gmail.com , 0724.378.457.
 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - Comanderia nr 10 ,,Sf. Bernard de Clairvaux”

CLUJ

 

- Dorin Zagrean – KGOTJ, Comandatul Comanderiei: zagreandorin@yahoo.com , 0740012721;
- Matei Miko - KGCTJ: dr.matei.miko@gmail.com , 0722201021;
- Doriana Pirv - KOTJ: secretariat@osmthcluj.org ,0745505118.

 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - Comanderia nr 16 ,,Johannes Marcus Larmenius”

BISTRITA

 

- Liviu Olariu - KCTJ, Comandantul Comanderiei: olariu_liviu32@yahoo.com , tel. 0745605655;
- Liviu Olariu jr.- KTJ: avliviuolariu@gmail.com , tel.0744812982;
- Codrin Rebeleanu - KTJ: rebeleanuc@yahoo.com , tel.0744374899.

 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - Comanderia nr 31 ,,Aradensis”

ARAD

 

- Donose Mircea - KTJ: mirceaalin_donose@yahoo.co , 0740863888;
- Aconi Cristian - KTJ: aconicristian@yahoo.com , 0746305486;

- Țîrle Claudiu - KOTJ: claudiu.tirle@automobilebavaria.ro , 0722332255;
- Comaromi Ioan - Scutier: 0758578302.

 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - Comanderia nr 33 ,,Mihai Viteazul”

CRAIOVA

 

- Bogdan Bouru - KTJ, Cancelar: bogdanbouru@gmail.comtel ,0744881485;
- Ionel Dascalu - KTJ: dascalu_ion@yahoo.com , 0733420994.

 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - Comanderia nr 49 ,,Terra Sebus”

SEBES - ALBA

 

- Popa Sorin Dreghici - KGOTJ. Comandantul Comanderiei: dreghici@baumit.ro , 0721 101 348;
- Cosmin Cosma - KTJ: c.cosma@comaconstruct.ro , 0730 007 487;
- Ioan Dura - KTJ: dura.ioan@dupex.ro , 0730 639 531.

 

GRUPUL DE REACTIE RAPIDA - Comanderia nr. 50 „Petru Petrovici de Suraklin”

LUGOJ

 

- Diana Szucs - DCTJ, Comandantul Comanderiei - medic: dianaszucs@yahoo.com, 0745530506;
- Razvan Szalisznyo - KTJ, jurist, senior procurement manager: lugoj4u@yahoo.com, 0731630327;
- Dan Sfercoci - Scutier, asistent medical: 0723227528;
- Paun Popovici - Scutier, profesor: paunpopovici@yahoo.com, 0723521431.

 



 

 

Informati-va din surse sigure!

 

Mesaj Prioral

privind functionarea Grupului de Reactie Rapida

 

STIRI OFICIALE

 

INFO MONDIAL

 

ADEVARAT SI FALS

 


Spitalul Clinic Colentina - Bucuresti

Evaluare medicala la distanta


 


 

 

 

NON NOBIS DOMINE, NON NOBIS, SED NOMINI TUO DA GLORIAM !

 

 

Acest site apartine si este administrat de Asociatia "Magnus Prioratus Romaniae" , inregistrata in Registrul Asociatiilor din Romania cu Nr. 1/14.02.2004, avand Autorizatia cu Nr.162/PJ/12.12.2003, C.I.F. 16080448.
Orice material publicat poarta raspunderea semnatarului.